Say hello to the world

Uczniowie klasy II w roku szkolnym 2022/2023 mają za sobą dwa połączenia z dziećmi z Ljubljany na Litwie. Na pierwszym spotkaniu dzieci przedstawiały się i opowiadały o sobie natomiast na drugim przedstawiały swoje rodziny. Przed nami jeszcze trzy spotkania.

„Say Hello to the World” to projekt, który pokazuje dzieciom jak wygląda życie w innych krajach i uczy, że tolerancja dla wszystkich narodów i kultur jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możemy przyjąć i nauczyć się w naszym życiu. Podstawowym założeniem międzynarodowego projektu „Say Hello to the World” jest szerzenie tolerancji, odkrywanie wielokulturowości i nauka akceptacji różnorodności. Dzięki połączeniu wideo dzieci z całego świata mogą ze sobą rozmawiać, poznać swoje zwyczaje i zabawy. Dzieci są bardzo otwarte i ciekawe swoich kolegów i koleżanek z innych krańców świata. Wszystkie wirtualne spotkania odbywają się oczywiście pod nadzorem nauczyciela. Cały program jest genialnym sposobem na szerzenie wśród dzieci tolerancji, szacunku i akceptacji. Ciekawe gry, aktywności i prezentacje przeprowadzane podczas wideokonferencji, rozwijają dziecięcą kreatywność i ciekawość świata. Wartością dodaną jest fakt, że komunikacja w tym projekcie jest w języku angielskim. Dzieci nabywają swobody i pewności wypowiedzi w obcym języku, a przy okazji poznają nowe słownictwo.

Projekt „Say Hello to the World” prowadzony jest w klasie II przez panią Sylwię Gajo i panią Annę Gajda.

Zdjęcia i wideo p. Agata Kaciłowicz