Śniadanie daje moc

W dniu 8 listopada 2011 r. w ramach akcji edukacyjnej w klasach I – III zorganizowano uroczyste klasowe śniadanie, promujące zdrowe odżywianie i zasady prawidłowego żywienia.

8 listopada – Dzień Zdrowego Śniadania – uczniowie z młodszych klas spotkali się na wspólnym, porannym posiłku.  Razem z wychowawcami i rodzicami przygotowali śniadanie: wykorzystali przyniesione produkty żywnościowe, nakryli do stołu i razem posilali się pysznym, zdrowym pożywieniem.

Akcja promuje zdrowy styl żywienia i zachęca rodziców do angażowania dzieci do pracy w kuchni – być może dzięki takim inicjatywom nasz sposób przygotowania posiłków będzie przyjemniejszy, a dania po prostu okażą się zdrowsze i smaczniejsze.

SP Świdry - Śniadanie daje moc