Spotkanie z przedstawicielami Towarzystwa Przyrodniczo-Historycznego „Orlik”

W  dniu  23 marca 2018 r. odbyło  się  spotkanie  z  przedstawicielami  Towarzystwa  „Orlik”, w   którym   uczestniczyli   uczniowie   Szkoły   Podstawowej  z  klas   I – VII  oraz  dzieci  z Przedszkola. Towarzystwo reprezentowali pan Robert Wysokiński i pan Roman Korlaga. Pan Korlaga jest również fotografem, należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody. Fotografuje przyrodę Gminy Łuków a szczególnie przyrodę w Rezerwacie Jata. Jego prace są często prezentowane na wielu wystawach i zdobywają nagrody w konkursach fotograficznych w kraju i za granicą. Pan Robert Wysokiński przedstawił założenia i cele towarzystwa  „Orlik”  a  pan  Korlaga  przedstawiał  swoje prace fotograficzne, opowiadał z zainteresowaniem o swojej pasji, zachęcał do obserwacji przyrody i odpowiadał na wiele pytań uczniów.

Spotkanie przygotował nauczyciel przyrody i opiekun Koła Turystycznego Marianna Łukasik.