Światowy Dzień Wody

22 marca 2023 r. przedszkolaki z grupy 5,6 – latków obchodziły Światowy Dzień Wody. Dzień ten powiązaliśmy z Ogólnopolskim programem edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Podczas zajęć rozmawialiśmy o oszczędzaniu wody podczas codziennych czynności, o ochronie środowiska i wód. Dzieci określały jej smak i zapach. Zastanawialiśmy się, dlaczego woda jest potrzebna ludziom, zwierzętom, roślinom i co będzie gdy jej zabraknie. Woda to skarb naszej błękitnej planety i przedszkolaki jednogłośnie obiecały, że będą ją oszczędzać i dbać o czystość najbliższego środowiska. Ten dzień miał na celu rozwijać zainteresowania dzieci o otaczającym je świecie, objaśnić im jak wygląda krążenie wody w przyrodzie oraz rozbudzać poczucie odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej.

Zdjęcia p. Marta Kulik