Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników

W poniedziałek 18 grudnia 2017 r. w  naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Dzień ten był bardzo pracowity dla dzieci z grupy „Skrzaty” i „Motylki”, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wygniatały  i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Najbardziej dzieciom podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni.Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.