Szkolny Dzień Bezpieczeństwa

24 października  2019 r. w Zespole Szkół w Świdrach już po raz kolejny został zorganizowany Szkolny Dzień Bezpieczeństwa, który przebiegał pod hasłem „Bądź widoczny na drodze”.
Apel  rozpoczął  się  od  występu   przedszkolaków;  grupa  „Skrzaty”  wykonała piosenkę „Pan Sygnalizator”, którą  dzieci opracowały wspólnie z p. Martą Kulik.
Dzieci zyskały sympatię, a ich pomysłowe stroje pozwoliły im doskonale wcielić się w rolę stróżów prawa.
Następnie uczniowie  z klasy V i II przedstawili  pouczającą inscenizację o  podstawowych zasadach ruchu drogowego i zachowania zapewniającego bezpieczeństwo na drodze. Przypomnieli  wszystkim,  że  każdy  użytkownik drogi ponosi odpowiedzialność za siebie i  innych, a dzięki temu, że będziemy zachowywać zdrowy rozsądek, zadbamy o  zdrowie i życie, które są bezcennym darem.
W  dalszej  części  uroczystości  głos zabrał przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, funkcjonariusz wydziału ds. Ruchu Drogowego uwrażliwił wszystkich – pieszych i kierowców, jak zachowywać się na drodze, by każdy bezpiecznie mógł dotrzeć do celu.
Pan policjant odwiedził jeszcze grupę przedszkolaków i porozmawiał o bezpiecznym zachowaniu się  na drodze  i w szkole.
Za   organizację   Szkolnego  Dnia  Bezpieczeństwa Pani dyrektor podziękowała paniom  Edycie  Łukasik,   Dorocie  Mościckiej  oraz Marcie Kulik.

Zdjęcia p. Edyta Łukasik