Uczennica Zespołu Szkół w Świdrach laureatką XI Międzynarodowego Konkursu Informatycznego

Wśród laureatów XI Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” znalazła się uczennica klasy II naszej szkoły Katarzyna Oskroba, która zajęła II miejsce.

Konkurs Bóbr jest międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Jest on adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną.

Uroczyste zakończenie XI Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr odbyło się 10 marca 2017 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W auli wydziału zgromadzili się  laureaci i wyróżnieni uczniowie wraz z opiekunami. Uroczystości rozpoczęło wystąpienie Dziekan WMiI UMK, następnie podano informacje o XI edycji konkursu. W polskiej edycji  konkursu udział wzięło:
326 3628 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych;
472 3538 uczniów z gimnazjów;
684 6018 uczniów w kategorii klas IV – VI szkół podstawowych;
352 2678 uczniów w kategorii klas I – III szkół podstawowych.

Po wykładzie prof. dr hab. Macieja M. Sysło odbyło się rozdanie nagród i dyplomów. W uroczystości wręczenia nagród wzięła udział Katarzyna – laureatka, z mamą oraz p. Marzena Szczygielska – opiekun i nauczyciel zajęć informatycznych.

Serdecznie GRATULUJEMY Kasi i życzymy kolejnych sukcesów.