VI Noworoczny Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka

W dniu 11 stycznia zorganizowaliśmy ogólnoszkolną imprezę z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Naszych Szanownych Gości powitała Pani dyrektor – wszystkich dziadków i babcie, Zastępcę Wójta Gminy Łuków p. Wojciecha Szczygła, dyrektora GOK p. Henryka Wysockiego, wiceprzewodniczące Rady Gminy Łuków p. Mariannę Łukasik i p. Bogumiłę Rozwadowską, Państwa sołtysów Mariolę Krasnodębską, Antoniego Laskowskiego i Michała Guzka; Radę Rodziców na czele z przewodniczącą p. Agnieszką Gałach oraz rodziców, którzy chętnie wspierają nas i uczestniczą w kameralnych, szkolnych uroczystościach. Niezwykle owacyjnie został przyjęty regionalny zespół ludowy „Niezapominajki”, który kolędował dla naszych gości podczas  spotkania.

Uczniowie zadedykowali naszym gościom uroczysty montaż poetycko – muzyczny – jasełka, gdzie postaci z baśni wędrowały do żłóbka i uczyły dobra o ponadczasowym wymiarze; występ dotyczył również problematyki współczesnych rodzin i poszukiwaniu uniwersalnych wartości, szczególnie przez młode pokolenie. Uroczystość dopełnił występ dzieci z przedszkola oraz koncert życzeń „Niezapominajek” – słowa pełne ciepła, wdzięczności i wzruszenia.

Bardzo podobał się wszystkim uroczysty, noworoczny koncert. Nasi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a mistrzowska sztuka słowa i kolęd noworocznych oraz życzeń dla babć i dziadków, zaprezentowanych w odświętnej scenerii, stworzyły niepowtarzalny nastrój; a barwne kostiumy małych artystów złożyły się na pomysłowe, artystyczne widowisko.

Dyrektor szkoły p. Agnieszka Śledź podziękowała uczniom i nauczycielom za zaprezentowaną część artystyczną, wszystkim pracownikom szkoły i rodzicom za pomoc w organizacji kameralnej uroczystości. Zastępca Wójta p. Wojciech Szczygieł również zwrócił się do naszych gości z serdecznymi życzeniami; czas upłynął bardzo szybko, a babcie i dziadkowie wracali do domów, obdarowani bukietem pięknych słów i kotylionami, przygotowanymi na tę niezwykłą okoliczność. Mamy nadzieję, że nasi goście miło spędzili czas w świątecznej, kameralnej atmosferze.