Wiwat Maj, Trzeci Maj…

28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. Klasa VI pod kierunkiem pani Małgorzaty Juszczyńskiej zaprezentowała lekcję historii, w czasie której widzowie mogli dowiedzieć się wiele na temat okoliczności uchwalenia tego dokumentu. Rozmowa uczniów uczestniczących w „lekcji” była przeplatana pięknymi, nacechowanymi patriotyzmem wierszami. Na scenie pojawiła się również mama i jej syn, którzy przybliżyli obecnym pojęcie „przysięgi”. W trakcie „lekcji” jeden z uczniów wykazał się umiejętnościami w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych i wyświetlił prezentację multimedialną. Uczniowie klasy VI bardzo zaangażowali się w przygotowanie akademii i chociaż stanowią niezbyt liczny zespół, to poradzili sobie bardzo dobrze.

Szczególne podziękowania przekazujemy pani Agacie Zarzyckiej za wykonanie dekoracji, pani Dorocie Mościckiej za nadzorowanie nagłośnienia oraz pani Agacie Kaciłowicz za utrwalenie wydarzenia na fotografiach.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor, która przekazała społeczności szkolnej bardzo ważną i niecodzienną informację o tym, iż w Zespole Placówek Oświatowych w Siemieniu została powołana do życia Diecezjalna Rodzina Szkół im. Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W skład tej rodziny weszło dziesięć placówek imienia błogosławionego Prymasa z terenu Diecezji Siedleckiej. Pani dyrektor zaprezentowała obecnym Dekret Biskupa Siedleckiego o powołaniu Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Regulamin funkcjonowania tejże rodziny. Pani Agnieszka Śledź pochwaliła uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę w finale II Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim oraz wręczyła dyplomy i nagrody uczniom zaangażowanym w konkursie plastycznym o błogosławionym Patronie. Uczniów do konkursów o błogosławionym Prymasie przygotowywała pani Joanna Papiewska.