Wojnokraka

W piątek 21.04.2023 roku nasza szkoła wzięła udział w spektaklu Internetowego Teatru TVP dla dzieci i młodzieży pt. „Wojnokraka” w reżyserii Grzegorza Grecasa.
Sztuka była wystawiana przez Teatr Pinokio w Łodzi, trwała 100 minut i była przeznaczona dla widzów od 9 roku życia. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej. W recenzji czytamy:

„Spektakl „Wojnokraka” to teatralna odpowiedź na sytuację za naszą wschodnią granicą. Poprzez wykorzystanie baśniowych motywów i plastycznych metafor opowiemy o wojnie i emocjach, które towarzyszą nam tu i teraz. Jako twórcy czujemy się współodpowiedzialni za to, jak będą wyglądały pierwsze spotkania i relacje pomiędzy dziećmi z Polski i Ukrainy. Dlatego „Wojnokraka” to także opowieść o byciu „nowym” na podwórku, o potrzebie komunikacji i przyjaźni.
Projekt realizowany jest równocześnie w dwóch językach polskich – fonicznym i migowym, co nie tylko zapewni dostępność spektaklu dla widzów g/Głuchych, ale też zaprosi osoby słyszące do świata bez słów, gdzie gesty znaczą więcej niż słowa.”

Był to kolejny spektakl, który z przyjemnością obejrzeli nasi uczniowie. Szczególne podziękowania składamy pani Ewie Millies-Lacroix, która w imieniu TVP, udostępniła nam dane do obejrzenia spektaklu.

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz