XV Dzień Papieski

W niedzielę 11 X obchodziliśmy Dzień Papieski, w tym roku przebiegał on pod hasłem „Jan Paweł II – Patron rodziny”. Święty Jan Paweł II przekonywał, że rodzina jest drogą do szczęścia i realizacją powołania do miłości. Dzień Papieski to szczególna okazja do modlitwy za rodziny przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II – Patrona rodzin.

Z racji tych obchodów w naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pod hasłem „Moja rodzina widziana oczami Papieża”. Zadaniem uczniów było przedstawienie dowolną techniką malarską wizerunku swojej dobrej i kochającej się rodziny. Twórczych pomysłów nie zabrakło, uczniowie bardzo ciekawie zaprezentowali portrety własnych rodzin, zdobią one wystawkę poświęconą świętemu Papieżowi. Aby biografia i działalność świętego naszych czasów bardziej utkwiła w pamięci dzieciom, obejrzały film promujący Jana Pawła II. Dzień Papieski to czas refleksji nad własną postawą, rolą rodziny we współczesnym świecie i siłą modlitwy.