Innowacja „Dwujęzyczny przedszkolak”

W roku szkolnym  2022/2023 w ramach obowiązkowych zajęć przedszkolnych w każdej grupie realizowana będzie innowacja pt. „Dwujęzyczny przedszkolak”. Jest to kontynuacja z poprzedniego roku.
Innowacja „Dwujęzyczny przedszkolak” to nowa metoda wplatająca język angielski do codziennych czynności dziecka w sposób naturalny, która zapewnia mu równoległe poznawanie dwóch języków. Dzięki innowacji codzienne zabawy maluszków i ważne dla nich wydarzenia odbywają się w środowisku anglojęzycznym. To innowacja w wychowaniu przedszkolnym i nauczaniu języka angielskiego w przedszkolu.
W poszczególnych grupach będziemy realizować:
– 3/4 – latki Baby Beetles
– 4/5 – latki Tom and Keri A
– Zerówka – Tom and Keri B

Celem innowacji jest codzienne, kontekstowe osłuchiwanie dzieci z językiem angielskim tak, żeby angielski nigdy nie stał się dla nich językiem obcym.

Innowacja jest w całości finansowana przez Wójta Gminy Łuków.