23 Akcja Polacy – Rodakom

W dniu 12.12.2023r. w Zespole Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie odbyła się uroczystość związana z oficjalnym przekazaniem paczek świąteczno-noworocznych dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Była to już 23. edycja Akcji „Polacy – Rodakom”, którą zorganizował Senator RP Stanisław Gogacz. Wydarzeniu patronował Starosta Łukowski Dariusz Szustek oraz Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł.

Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w akcji „Polacy – Rodakom”. Celem tego przedsięwzięcia jest pomoc Polakom mieszkającym za wschodnią granicą. Uczniowie prowadzili w szkole zbiórkę artykułów spożywczych, słodyczy i maskotek. Do zbiórki włączyły się dzieci z przedszkola, rodzice i nauczyciele. Zebrane produkty zostały przekazane do biura senatora Stanisława Gogacza, przez opiekunkę szkolnego koła PCK p. Małgorzatę Juszczyńską. Tam przygotowano paczki świąteczno – noworoczne, do każdej paczki włożono także opłatek oznaczony polską flagą. Finał akcji organizowano w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. Tutaj spotykały się osoby zaangażowane w akcję. 500 paczek przygotowanych w Łukowie odebrał osobiście Ksiądz Michał Bajcar z Ukrainy, który przekaże przygotowane paczki do polskich rodzin mieszkających na Ukrainie.

W tym wydarzeniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły: reprezentanci szkolnego koła Wolontariatu, PCK, SKO i SU: Julia Łazuga, Zofia Kożuchowska, Alicja Zalewska i Gabriel Osiński oraz p. Anna Wakuła – opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu oraz p. Małgorzata Juszczyńska – opiekunka Szkolnego Koła PCK . Uroczystość uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka w Łukowie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przekazali produkty, a z nimi swoje serce gotowe do pomocy potrzebującym, szczególnie teraz, gdy nasi rodacy mieszkają w kraju objętym wojną. W okresie świąteczno – noworocznym dar Waszego serca nabiera szczególnego znaczenia. DZIĘKUJEMY!!!

Zdjęcia p. Anna Wakuła