Wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy

W dniu 6 grudnia 2023 r. uczniowie klas IV – VIII wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pogoda sprzyjała, humory dopisywały i czekało na nas wiele atrakcji. Pierwszym punktem był Zamek Królewski – przespacerowaliśmy piękną Trasą Królewską, a w dalszej części udaliśmy się do Archikatedry św. Jana Chrzciciela na krótką modlitwę, gdzie w krypcie biskupów warszawskich jest pochowany Prymas Tysiąclecia – patron naszej szkoły.

Sprzed Placu Zamkowego udaliśmy się spektakl w Teatrze Kamienica – bohaterzy „Ani z Zielonego Wzgórza” na deskach teatru prezentowali się wspaniale, a pomysłowe dialogi, ciekawa choreografia, barwne kostiumy stworzyły niezwykłe widowisko artystyczne, którego przesłaniem było stwierdzenie – „życie jest piękne”. Następnie, spacerując uliczkami Warszawy, udaliśmy się przed Grób Nieznanego Żołnierza, a na Krakowskim Przedmieściu przed Pałac Prezydencki. Stolica w świątecznej scenerii wygląda zjawiskowo.

Wielką atrakcją dla dzieci i młodzieży było Centrum Nauki Kopernik – obejrzenie filmu w Planetarium i zwiedzanie wystawy, inspirowanej nowoczesną technologią, gdzie można również podziwiać niezwykłe eksponaty. Ostatnim punktem programu był, jak zwykle, w McDonald’s. Wyjazd do Warszawy – to czas doskonałego relaksu i niepowtarzalnej, już świątecznej atmosfery.

Opiekunami na wycieczce byli nauczyciele – p. D. Antoniuk, p. E. Goławska, p. J. Conkała, p. M. Juszczyńska i p. A. Suchodolska.

Mamy nadzieję, że wyjazd dzieciom i młodzieży sprawił wiele radości, i będzie miłym wspomnieniem.

Zdjęcia p. Anna Suchodolska