Akcja „Góra Grosza” – Przedszkolaki Pomagają Innym!

Nasz przedszkolak to mały filantrop! W ramach akcji „Góra Grosza”, nasze przedszkole angażuje najmłodszych w działania charytatywne, ucząc ich wartości solidarności i empatii.

Celem naszej akcji było zachęcenie dzieci do dzielenia się z innymi oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności społecznej już od najmłodszych lat. Poprzez zbieranie drobnych datków, uczymy dzieci, że nawet najmniejsza pomoc może mieć wielki wpływ na życie innych.

Podczas akcji „Góra Grosza”, każde dziecko mogło przynieść do przedszkola drobną sumkę pieniędzy. Zebrane w ramach akcji fundusze będą przeznaczane na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin w całej Polsce,

Akcja  „Góra Grosza” to nie tylko pomoc dla innych, ale również świetna okazja do edukacji naszych przedszkolaków. Podczas realizacji projektu, dzieci uczą się o wartościach takich jak empatia, współpraca oraz dzielenie się z innymi. To doskonały sposób na rozwijanie społecznej świadomości najmłodszych.

Dzięki zaangażowaniu przedszkolaków z grupy Żabki i Motylki, udało nam się zebrać kwotę 189,76 zł, która została przekazana potrzebującym. Jednocześnie, widoczne są pozytywne zmiany w zachowaniu dzieci. Stają się bardziej świadome i empatyczne wobec innych.

Akcja „Góra Grosza” to nie tylko zbiórka pieniędzy, ale przede wszystkim piękny przykład solidarności i dobrej woli naszej społeczności przedszkolnej. Dzięki temu projektowi, nasze dzieci uczą się, że nawet najmniejszy wkład może mieć ogromne znaczenie dla innych.

Zdjęcia p. Jolanta Wiszniewska – Celińska, p. Marzena Dudzińska