Wiosna, pora radosna

Dnia 21 marca 2024 r. rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Nasi uczniowie klas I – III przywitali ją tradycyjnie czyli najpierw wyprowadzili zimę w postaci przygotowanych kukieł Marzanny, głośnymi okrzykami pożegnali zimę, a powitali wiosnę. Aby tradycji stało się zadość, pod czujnym okiem p. Anny Gajdy, p. Elżbiety Soszki, p. Marzeny Szczygielskiej, p. Marii Wieczorek spalili przygotowane Marzanny. Po spaleniu i pożegnaniu zimy, radośnie i kolorowo powitaliśmy wiosnę gaikiem – maikiem. Aura tego dnia dostosowała się do pory roku. Towarzyszyło nam wiosenne słoneczko i śpiew ptaków. Uczniowie śpiewali piosenki o wiośnie. W dobrych humorach, z nadzieją, że wiosna rozgości się na dobre, z pięknie udekorowanym gaikiem i uśmiechem na twarzy, wszyscy wróciliśmy do swoich zajęć, pełni nadziei, że cieplejsze dni zostaną z nami i pozwolą na wesołe zabawy na świeżym powietrzu.
Zdjęcia p. Marzena Szczygielska, p. Elżbieta Soszka