Bądź bezpieczny na drodze!

W dniu17 listopada 2016 r. już po raz kolejny został zorganizowany w Zespole Szkół w Świdrach Szkolny Dzień Bezpieczeństwa pod hasłem „Bądź bezpieczny na drodze”. Uczniowie z klasy II przedstawili bardzo pouczającą inscenizację, w której zostały w sposób poglądowy przedstawione podstawowe zasady dotyczące ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze. Przypomnieli wszystkim, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za siebie i za innych, a dzięki temu, że będziemy zachowywać zdrowy rozsądek, uświadomimy sobie, że życie i zdrowie są darem bezcennym. Swój udział w apelu miały, także dzieci klasy „0”, które wykonały piosenkę pt. „Uwaga – czerwone światło”. W obchodach Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa brali udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, którzy przypomnieli uczniom, jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego dla bezpieczeństwa. Zwrócili uwagę, na to, że tak naprawdę to każdy z nas odpowiada za swoje bezpieczeństwo i zachowanie na drodze. Pani dyrektor Agnieszka Śledź podziękowała uczniom za występ i nauczycielom za przygotowanie uroczystości. Przypomniała uczniom o noszeniu odblasków, które szczególnie o tej porze roku, gdy szybko zapada zmrok, są niezbędne dla naszego bezpieczeństwa.

Za organizację Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa odpowiadały panie: Edyta Łukasik, Marzena Szczygielska  i  Dorota Mościcka.