„Chodź na słówko” – internetowy teatr dla dzieci

W dniu 21 listopada nasi uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne w ramach projektu teatr dla szkół. Bohaterami sztuki były słowa, które dlatego że są błędnie wypowiedziane, nie wiedzą, kim są. Zaczynają zastanawiać się, jaka ma być ich „właściwa osobowość” – kula pragnie stać się kurą, a Toperz chce zostać nietoperzem. Prowadzą bardzo zabawne rozmowy, a ich pomysły, kto mógłby pomóc w rozwikłaniu nietypowych kłopotów, przywołują na scenę kolejne ciekawe postaci. Autorką współczesnej sztuki jest Malina Prześluga, a reżyserem Jerzy Moszkowicz. Projekt internetowy – teatr dla dzieci zachęca do obcowania ze sztuką słowa i propaguje sztukę teatralną jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu.