,,Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”

,,Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”…

to hasło XIII Ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla uczniów klas szkół podstawowych, organizowanego przez KRUS, którego tematem było zapobieganie skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw. Jego celem było: promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Tegoroczna edycja miała zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw; promowano wśród uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego; popularyzowano zasady prawidłowego stosowania niebezpiecznych substancji w gospodarstwie rolnym (m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw) oraz ochrony środowiska naturalnego.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział łącznie 94 uczniów z 22 szkół. Prace plastyczne na konkurs wykonało 10 uczniów z naszej szkoły.

Byli to:

• Aleksandra Jastrzębska – kl. I
  • Monika Karwowska – kl. III
  • Wojciech Sadło – kl. IV
  • Alan Marciniak – kl. IV
  • Julia Świderska – kl. IV
  • Lena Sosnowska – kl. V
  • Patrycja Szczygielska – kl. V
  • Zofia Kożuchowska – kl. VI
  • Amelia Machniak – kl. VII
  • Julia Łazuga – kl. VII

Do konkursu KRUS na etapie regionalnym naszej szkoły zostały wytypowane  prace następujących uczniów: Moniki Karwowskiej, Aleksandry Jastrzębskiej, Zofii Kożuchowskiej, Patrycji Szczygielskiej, Julii Łazugi.

Opiekunami uczniów, którzy wzięli udział w konkursie były: p. E. Soszka (kl. III – VII) i p. M. Szczygielska (kl.1).

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz