Udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej  „Jak nie czytam, jak czytam”

W dniu 7 czerwca 2023 r. wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej: „Jak nie czytam, jak czytam”, Jest to przedsięwzięcie propagujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży w całej Polsce. Na placu szkolnym spotkali się uczniowie z Panią dyrektor i wychowawcami. Tłem szkolnej akcji czytelniczej była wystawka prac uczniowskich, przygotowanych w ramach konkursu „Moja ulubiona książka”, podczas którego uczniowie wykazali się kreatywnością i niezwykłymi pomysłami. Szkolne czytanie zainaugurowała Pani dyrektor fragmentami „Pana Tadeusza”, który w dalszej części był czytany przez nauczycieli i uczniów klasy VIII i VII. Każda klasa przygotowała fragmenty ulubionej pozycji literackiej do zaprezentowania na szkolnym forum. Chętni i odważni uczniowie mieli okazję popisać się poprawną dykcją i ciekawą interpretacją tekstu. Na zakończenie spotkania Pani dyrektor podkreśliła walory czytelnictwa, które ubogacają wrażliwą duszę i kształtują osobowość.
Szkolną akcję czytelnicza przygotowały p. Jolanta Conkała i p. Elżbieta Goławska.

We wrześniu spotkamy się na szkolnej akcji Narodowego Czytania powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz