,,Bezpiecznie na wsi – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy’’

To właśnie hasło przyświecało XI Ogólnopolskiemu konkursowi plastycznemu dla uczniów klas szkół podstawowych, organizowanemu przez KRUS. Jego celem było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja miała zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, które od 30 lat upowszechniane są przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego; popularyzowany jest także wykaz czynności, szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego,  w którym nie wolno powierzać pracy dzieciom poniżej 16 lat. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział łącznie 288 uczniów z 35 szkół.  Prace plastyczne na konkurs wykonało 23 uczniów z naszej szkoły.
Byli to:
Piotr Kiełczykowski kl. VII
Aleksandra Czechowska kl. VII
Katarzyna Świderska kl. VII
Jury w składzie: p. dyrektor Agnieszka Śledź, p. Anna Gajda, p. Elżbieta Soszka wytypowało  prace 6 uczniów: Moniki Karwowskiej, Bartosza Piekarskiego, Leny Krasnodębskiej, Zofii Kożuchowskiej, Aleksandry Czechowskiej i Katarzyny Świderskiej; były one wysłane na etap regionalny w konkursie   KRUS. Udział w konkursie promującym bezpieczeństwo na wsi podnosi świadomość i uwrażliwia na wciąż aktualne problemy środowiska lokalnego.
Opiekunami  uczniów,  którzy wzięli  udział  w  konkursie  były: p. B. Gajo, p. A. Gajda, p. E.   Soszka.

Zdjęcia p. Elżbieta Soszka, p. Anna Gajda, p. Agata Kaciłowicz