Droga Krzyżowa – nadzieją zbawienia

W dniu 26.03.2024 r. w ramach obchodu Wielkiego Tygodnia, w naszej szkole odbyła się Pokutna Droga Krzyżowa z udziałem całej społeczności szkolnej. Uczniowie pod kierownictwem katechetki p. Urszuli Domańskiej wraz z wychowawcami klas I – III p. Elżbietą Soszką, p. Marzeną Szczygielską i p. Anną Gajda, z dużym zaangażowaniem włączyli się w jej przygotowanie i przebieg. Rozważania do poszczególnych stacji zachęcały do refleksji nad swoim postępowaniem, przypominały o miłości Jezusa do każdego z nas i Jego ofiary. Dzieci w skupieniu i przejęciu odgrywały role postaci biblijnych. Chór szkolny pod kierownictwem p. Anny Suchodolskiej przygotował i zaprezentował pieśni pasyjne wprowadzając nastrój refleksji i zadumy.

Po zakończeniu drogi krzyżowej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego na ręce p. Dyrektor złożyli życzenia dla Grona Nauczycielskiego oraz Pracowników Szkoły. Pani dyrektor Agnieszka Śledź podzieliła się osobistym doświadczeniem krzyża i refleksją na temat wyrażania marzeń wobec Pana Boga. Okazała wdzięczność wobec nauczycieli i uczniów za odtworzenie Drogi Krzyżowej przypominające najważniejsze wydarzenia zbawcze: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa oraz przekazała życzenia świąteczne dla wszystkich uczestników.

Pozostając w atmosferze tradycji Świąt Wielkanocnych członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu i SKO przygotowali i przekazali kartki świąteczne z życzeniami byłym pracownikom naszej szkoły.

Zdjęcia p. Marzena Szczygielska, p. Damian Antoniuk