Gminny Konkurs Plastyczny „Kolorowa Wielkanoc”

W marcu 2024 r. dzieci z przedszkola w Świdrach wzięły udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Kolorowa Wielkanoc”. Kategoria – Kurczaczek Wielkanocny.

Konkurs związany z tradycjami wielkanocnymi wśród przedszkolaków ze starszych grup cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci wykonując kurczaczki wielkanocne  różnorodnymi technikami plastycznym wykazały się wielką pomysłowością i kreatywnością. Wśród prac były formy płaskie i przestrzenne.

Udział wzięli:
Alicja Zabłocka, Dawid Kacprzak, Marcelina Dybciak, Alicja Szaniawska, Aleksandra Suchodolska, Marcel Suchodolski, Klara Kaczor, Wojciech Sosnowski, Liliana Bielecka – opiekun Jolanta Wiszniewska – Celińska.

Jury oceniające prace wyróżniło dwoje przedszkolaków z naszego przedszkola. Wszystkie prace były prezentowane na Jarmarku Wielkanocnym w Łukowie, a wyróżnione dzieci otrzymały nagrody z rąk Wójta gminy Łuków.

Dzięki takim konkursom dzieci poznają piękne świąteczne zwyczaje, a przy tym rozwijają swoje talenty i zainteresowania.

Zdjęcia p. Jolanta Wiszniewska – Celińska