Dzień Matematyki 2024

Kontynuując tradycję rozpoczętą kilka lat temu, obchodziliśmy w naszej szkole w dniu 14 marca 2024 r. Dzień Matematyki. Obchodom tego dnia towarzyszyła Królowa Nauk – Matematyka, w rolę, której wcieliła się uczennica klasy VI Patrycja Szczygielska, a towarzyszyła jej świta w składzie: Natalia Jastrzębska, Lena Krasnodębska i Lena Sosnowska. Królowa wraz z towarzyszkami odwiedziła klasy I – VIII oraz zerówkę, prezentując krótki program artystyczny zachęcający do nauki matematyki. Uczniowie rozwiązywali zagadki, łamigłówki oraz otrzymywali naklejki i słodki upominek. Zaś dzieci z klas I – III uczestniczyły w zabawach i grach przygotowanych przez nauczycieli.

W klasach IV – VIII dla chętnych uczniów zorganizowana została druga edycja konkursu MatRix pt. „Rachmistrz”. Podczas rywalizacji uczniowie musieli się wykazać świetną znajomością tabliczki mnożenia, umiejętnością wykonywania działań, pamiętając o właściwej ich kolejności oraz umiejętnością interpretacji wykresu i wykorzystania danych w nim zawartych do rozwiązania konkretnych zadań.

Dla zwycięzców konkursów przygotowano dyplomy i nagrody, których sponsorem była Szkolna Kasa Oszczędności.

Tytuł klasowego rachmistrza otrzymali:
Kl. I: Miłosz Zabłocki, Jan Krasnodębski, Wiktor Zabłocki
Kl. II: Stanisław Cieślak, Adam Skrzek
Kl. III: Natalia Zabłocka
Kl. IV: Kaja Kazanecka
Kl. V: Julia Wysokińska
Kl. VI: Dawid Suchodolski
Kl. VII: Amelia Zalewska, Alicja Zalewska
Kl. VIII: Maja Ptasińska

Przygotowaniem i organizacją obchodów Dnia Matematyki zajmowali się: p. Anna Suchodolska, p. Anna Gajda, p. Agata Kaciłowicz, p. Damian Antoniuk.

Zdjęcia: p. Anna Suchodolska, p. Agata Kaciłowicz, p. Anna Gajda, p. Marzena Szczygielska.

Sponsorem nagród i słodkiego upominku SKO (p. Elżbieta Soszka, p. Dorota Mościcka).