INFORMACJA W SPRAWIE WZNOWIENIA PRACY SZKOŁY

Szanowni Rodzice!

Od 25 maja br. przywracamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 maja 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020, poz. 871) informuję, że od 25 maja 2020 r. rodzice uczniów klas I-III mogą zdecydować o nieuczęszczaniu dzieci do szkoły, w której będą zapewnione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych, z zachowaniem bezpieczeństwa zgodnego z wytycznymi GIS, MZ i MEN. Jednocześnie przypominam, że dzieci przedszkolne również mogą korzystać z zajęć opiekuńczych w przedszkolu.

Rodzice, którzy zdecydowali o nieuczęszczaniu dziecka do szkoły, powinni o tym fakcie powiadomić telefonicznie sekretariat Zespołu lub przez dziennik elektroniczny wychowawcę grupy lub klasy, do której uczęszcza dziecko, do dnia 21-05-2020 r. do godz. 1000.

Zgodnie z rozporządzeniem MEN rodzice, którzy zdecydują o nieuczęszczaniu dziecka do przedszkola lub szkoły do dnia 7 czerwca 2020 r. zachowują prawo do zasiłku opiekuńczego.

Wytyczne_GIS,_MZ_i_MEN_dla_szkół_podstawowych_–_edukacja_wczesnoszkolna-1

Od 25 maja br. umożliwiamy uczniom klasy VIII uczestnictwo na terenie szkoły w konsultacjach indywidualnych lub w małych grupach. Szczegółowe informacje wkrótce.

Wytyczne_GIS_MZ_i_MEN_dla_szkól_–_konsultacje_z_nauczycielami_w_szkole

Agnieszka Śledź – Dyrektor  Zespołu Szkół w Świdrach