Informatyczny Konkurs Bóbr 2023

Konkurs Bóbr to polska edycja międzynarodowego konkursu, który każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Bóbr powstał na Litwie w 2004 roku, natomiast do Polski zawitał w 2006 roku. Zadania konkursowe tworzone i wybierane są podczas zjazdów, w których udział biorą przedstawiciele wszystkich krajów biorących udział w konkursie. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Zadania są związane z analizą i rozwiązaniem różnych sytuacji problemowych, które często są związane z innymi przedmiotami nauczania.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy dzieleni są na cztery grupy Skrzat (I – III klasy), Benjamin (IV – VI klasy), Junior (VII – VIII klasy) oraz Senior (szkoły ponadpodstawowe).

17 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs Skrzat dla klas 1 – 3, do którego przystąpiło 14 uczniów:

• Klasa 1: Michał Gajek;
  • Klasa 2: Jan Cegiełka, Stanisław Cieślak, Iga Czechowska, Aleksandra Jastrzębska, Bartosz Krasuski, Albert Marciniak, Adam Skrzek,
  • Klasa 3: Franciszek Baran, Maciej Dybciak, Kacper Wróbel, Paweł Gajek, Jan Szczygielski.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie 15 zadań. Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem starali się sprostać wyzwaniu. Życzymy im jak najlepszych wyników. Konkurs przeprowadziła p. Marzena Szczygielska we współpracy z p. Anną Gajda, p. Agatą Kaciłowicz i p. Damianem Antoniukiem.

Zdjęcia p. Marzena Szczygielska