Mikołajki w klasach 1 – 3

W środę, 6 grudnia wszystkie dzieci z klas 1 i 2 z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa. W tym dniu uczniowie ubrali się na czerwono, założyli mikołajkowe czapki. Lekcje rozpoczęli z uśmiechem na twarzy. Już od samego rana nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Święty Mikołaj nie zawiódł ich i nie kazał długo na siebie czekać. Wzruszenie udzieliło się wszystkim i bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Dzieci dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, rozmawiały z Mikołajem i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i niestety, musiał się pożegnać, bo wiedział, że za drzwiami czeka na Niego dużo, dużo dzieci.
Uczniowie z klasy 3 przejmując rolę Mikołaja, wzajemnie obdarowali się przygotowanymi przez siebie prezentami.

Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.

Zdjęcia: p. Anna Gajda, p. Agata Kaciłowicz, p. Elżbieta Soszka, p. Paulina Araj.

Nagranie p. Agata Kaciłowicz