23. Akcja Polacy – Rodakom

„Życie nie tylko po to jest by brać,
Życie nie po to by bezczynnie trwać,
Bo aby żyć siebie samego trzeba dać…”
Stanisław  Sojka

Już po raz kolejny nasza społeczność szkolno – przedszkolna włączyła się do akcji charytatywnej Polacy-Rodakom. Była to już 23. edycja zbiórki wspierającej Polaków mieszkających za naszą wschodnią granicą.

W przeprowadzenie zbiórki w naszej szkole zaangażowane były organizacje szkolne tj. Szkole Koło Wolontariatu, PCK, SKO oraz Samorząd Uczniowski. Koordynacją zbiórki w szkole zajmowali się uczniowie kl. VII. Zebrane podczas akcji artykuły spożywcze oraz pluszaki, dzięki wsparciu pani Małgorzaty Juszczyńskiej trafiły do Biura Senatora Stanisława Gogacza, a stamtąd w postaci paczek zawędrują do potrzebujących dzieci, rodzin i osób starszych.

Dziękujemy przedszkolakom, uczniom i ich rodzicom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w tę akcję i otworzyli serca na potrzeby innych.

Akcję nadzorowali nauczyciele – opiekunowie organizacji szkolnych: p. Anna Suchodolska, p. Anna Wakuła (Szkolne Koło Wolontariatu), p. Małgorzata Juszczyńska (PCK), p. Elżbieta Soszka (SKO),p. Dorota Mościcka, p. Damian Antoniuk (Samorząd Uczniowski).

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz