Oglądamy maszyny rolnicze

W   ubiegłym   tygodniu   wszystkie   grupy   przedszkolne   omawiały  blok  tematyczny:  „W gospodarstwie rolnym”. Rozmawialiśmy na temat pracy rolnika, poznaliśmy zwierzęta żyjące w gospodarstwie rolnym oraz cel w jakim się je hoduje. Wiemy również do czego służy zmechanizowany sprzęt, który ułatwia pracę rolnikowi. Żeby uatrakcyjnić przedszkolakom  zajęcia wybraliśmy się do gospodarstwa dziadka naszego kolegi – Antka. Mogliśmy zobaczyć na żywo maszyny rolnicze: kombajn do ziemniaków, prasę do słomy, młynek do zboża, pług oraz brony. Dzieci z wielkim zaciekawieniem przyglądały się maszynom. Po ich minach widać było, że wycieczka im się spodobała. Bardzo dziękujemy dziadkowi Antka za przyjęcie nas i umożliwienie obejrzenia sprzętu rolniczego  z bliska.

Zdjęcia p. Wioletta Kucharska