Podróż przez Układ Słoneczny

W  poniedziałek  25  marca  2019r.  przedszkolaki  oraz uczniowie klas I-III uczestniczyły w  seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i  zobaczyły  jak  powstał  wszechświat,  galaktyki,  układ  słoneczny.  Pokaz,  dla  każdej z grupy osobno, odbył się w specjalnej kopule (5m średnicy i 3 m wysokości) o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu i podziwiały pierścienie Saturna. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem słońca i deszczem meteorytów.  W jednej chwili dzieci przeniosły  się  w  świat  zagadek  kosmosu,  w  przystępny sposób poznały zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki i astronomii. Pokaz dostarczył wszystkim wiele kosmicznych wrażeń.

Zdjęcia p. Wioletta Kucharska