Podsumowanie akcji „Góra Grosza 2019”

7 stycznia 2020 r. w naszej szkole zakończyliśmy XX edycję akcji „Góra Grosza”,  organizowaną przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Podczas tegorocznej akcji dzieci z przedszkola i uczniowie zbierali  drobne monety, by następnie przekazać je na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym. Uczniowie naszej szkoły, tak jak w poprzednich latach, włączyli się bardzo chętnie w tę akcję. Zgodnie z tradycyjnym powiedzeniem „Ziarnko do ziarnka…” wszyscy przez okres kilku  tygodni  skrupulatnie zbierali monety. Jedno-, dwu-, pięcio-, dziesięcio-, dwudziesto- i pięćdziesięciogroszowe; bilony utworzyły niezłą monetową górkę.
Razem w szkole i przedszkolu zebrano19331monet, co dało kwotę 411 zł 11gr.
W akcji wyróżniła się grupa 3-4 latków, która zebrała 3815 monet, co dało 80 zł 15 gr.
Na wyróżnienie w szkole zasługuje klasa II, która zebrała 2908 monet (194 monety na ucznia, razem 121,63zł);
na pochwałę zasługują klasy:
– klasa III – 1399 monet (127 monet na ucznia, razem 35,94 zł)
– klasa IV – 1364 monety (91 monet na ucznia,  razem 45,73 zł)
– klasa VII – 497monet (71 monet na ucznia, razem 29,99 zł).
Propagatorami akcji w naszej szkole są panie Elżbieta Soszka i Barbara Gajo – opiekunowie SKO oraz pani Wioletta Kucharska – nauczyciel przedszkola. „Góra Grosza” uczy wrażliwości na ludzkie potrzeby i kształtuje wrażliwość u młodego pokolenia.

Zdjęcia p. Elżbieta Soszka