Przyjdź tu Jezu…

„Przyjdź tu Jezu zostań ze mną.
U mnie miejsca dość.
W moim sercu niech zamieszka
Wyjątkowy Gość”

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości, czas wspólnych spotkań. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbyły się jasełka. W tym roku wystawione były one przez dzieci z przedszkola. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach   prezentowali  się  doskonale  na  tle   bożonarodzeniowej  dekoracji  –  stajenki  z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Dzieci  przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Wśród śpiewu gwiazdeczek i tańca aniołów do żłóbka przybyli rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Nowonarodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także Królowie oraz przedszkolaki. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały również znane pastorałki i ku wielkiemu zaskoczeniu widzów były nawet partie solowe. Na scenie pojawiły się również aniołki, które zatańczyły dla Jezusa. Przedstawienie było wyjątkowe. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa od publiczności. Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Agnieszka Śledź. Podziękowała małym wykonawcom oraz nauczycielom przygotowującym uroczystość – p. Jolancie Wiszniewskiej – Celińskiej, p. Marcie Kulik, p. Wioletcie Kucharskiej, p. Agacie Kaciłowicz, p. Sylwii Gajo oraz p. Dorocie Mościckiej. Wszystkim obecnym Pani Dyrektor złożyła świąteczno – noworoczne życzenia.

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz