„ Razem na Święta”

W ramach akcji MEN „Razem na Święta” nasza szkoła podjęła różnorodne działania, jednym  z  nich  było  wsparcie  organizacji  oferującej  pomoc  Polakom  na wschodzie. W grudniu po raz kolejny uczniowie Szkolnego Wolontariatu we współpracy z SKO i SU wzięli udział w 20 akcji „Polacy  – Rodakom”, organizowanej przez Biuro Senatorskie Stanisława Gogacza.
Przedsięwzięcie to miało na celu pomoc Polakom mieszkającym za naszą wschodnią granicą. Uczniowie chętnie przygotowywali paczki świąteczno – noworoczne, w których znalazły się, artykuły spożywcze, słodycze i zabawki dla dzieci.
W sobotę 14 grudnia 2019 r. w Urzędzie Miasta w Łukowie odbył się finał akcji Polacy – Rodakom. Zebrane paczki przekazano przedstawicielom konsulatu z Brześcia. Do auta, którym przyjechali goście z Białorusi zapakowano ponad 70 paczek. Trafią one do polskich rodzin mieszkających w okręgu brzeskim.
Naszym   Rodakom   życzymy   spokojnych   i   radosnych   Świąt  Bożego  Narodzenia,  a uczniom i rodzicom dziękujemy za włączenie się do akcji oraz wrażliwość i umiejętność dzielenia się z tymi, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Zdjęcia p. Beata Głuchowska