Sportowa sobota

16 września 2023 r. w Woli Gułowskiej odbyły się XXX Międzywojewódzkie Biegi Pamięci Generała Franciszka Kleeberga.

16 uczniów Szkoły Podstawowej w Świdrach wzięło udział w tych zawodach na dystansach 600, 1000 i 1200 m.

Każdy z uczestników miał swój plan do zrealizowania. Dla niektórych ogromnym marzeniem było stanąć na podium, ale to wymagało wcześniejszych treningów i ogromnej woli walki podczas biegu.

Udało się to Gabrieli Zabłockiej z klasy VIII, która zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt klas VII – VIII.

II miejsce w grupie chłopców klas V – VI zajął Adam Suchodolski z klasy VI.

Natomiast III miejsce wśród dziewcząt klas V – VI wywalczyła Kornelia Szczuchniak, która podczas swojego biegu na dystansie 600 m wykazała się sportowym charakterem i ogromną wolą walki.
Jej bieg przejdzie do historii biegów, ponieważ Kornelia podczas biegu zgubiła buty i mimo tego dobiegła do mety. Podłoże biegu dla stóp ubranych tylko w skarpetki nie było ciekawe. Był to asfalt, kamienie i nierówna łąka. Postawa Korneli jest godna podziwu i pochwały.

Duże podziękowania należą się również pozostałym uczestnikom biegu. W biegach startowali: Nadia i Natan Zabłoccy oraz Lena Piekarska z klasy IV, Szymon Siemionek i Wojtek Sadło z klasy V, Lena Krasnodębska, Oliwia Nowak, Lena Sosnowska i Bartosz Piekarski z klasy VI, Bartosz Pieńkosz i Szymon Pycka z klasy VII oraz Maja Ptasińska i Iga Zabłocka z klasy VIII.

Uczniowie na koniec zawodów stwierdzili, że miło spędzili sobotni poranek i cieszyli się ze swojego udziału w zawodach.

Uczniów do zawodów przygotowały p. Jolanta Conkała i p. Dorota Mościcka, a dodatkowo opiekę nad uczniami podczas zawodów sprawowała p. Małgorzata Juszczyńska.

Zdjęcia p. Jolanta Conkała