Spotkanie z artystami Teatru Współczesnego z Krakowa

W dniu 7 grudnia uczniowie naszej szkoły obejrzeli w auli I LO w Łukowie spektakl teatralny zaprezentowany przez krakowskich aktorów. Dzieci z przedszkola i z klas I – III śledziły koleje losów bohatera Tomka, który szukał przyjaciół, a przede wszystkim miał problemy z wiarą we własne możliwości. Pomogła mu w tym wędrówka w świat „Baśni” braci Grimm – spotkanie z baśniowymi postaciami uzmysłowiło mu, że potrafi przezwyciężyć własne słabości. Zaprezentowane treści pomagają młodym widzom dostrzec znaczenie w życiu dobra, miłości i szlachetności na co dzień.

Zaś „Dynastia Miziołków” przedstawiona dla uczniów klas IV – VI ukazuje z humorem problemy współczesnej rodziny, sposoby rozwiązywania konfliktów i relacje wśród rodziców i rodzeństwa. Pomysłowe dialogi, ciekawa akcja i doskonała gra aktorska stworzyły barwne i ciekawe widowisko sceniczne. Występ Teatru Współczesnego dowodzi, że spotkanie z literaturą żywego słowa jest ponadczasową inspiracją w poszukiwaniu szlachetnych wartości.