Sprzątanie świata łączy ludzi

Pod takim hasłem w dniu 15.09.2023r. odbyła się w naszej szkole 30. Jubileuszowa Akcja „Sprzątanie świata – Polska”. Kampania ma na celu przede wszystkim integrowanie i pobudzanie aktywności społeczności lokalnej, społecznej, edukacji ekologicznej, kształtowanie odpowiedzialności za własne środowisko, co przedkłada się na promocję postaw i zachowań przyjaznych środowisku. Fundacja Nasza Ziemia koordynowała i zorganizowała po raz 30 tę akcję, w którą aktywnie włączyła się nasza szkoła. Przedszkolaki i uczniowie pod opieką wychowawców z zapałem zbierali śmieci segregując je na szkło, papier, plastik i pozostałe. Teren wokół szkoły został posprzątany i uporządkowany. Wychowawcy wykonali wiele ciekawych zdjęć, a całą akcję w naszej szkole koordynowała pani Małgorzata Juszczyńska – opiekun PCK.

Zdjęcia p. Anna Suchodolska, p. Elżbieta Soszka, p. Marzena Szczygielska, p. Anna Gajda.