„Świat fantasy” – spektakl o przyjaźni, odwadze i poświęceniu

W dniu 3 października 2023 r. w auli I LO w Łukowie uczniowie klas IV-VI  obejrzeli spektakl  Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. „Świat fantasy”. Fabuła oparta była na powieści J. R. R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.  Śledziliśmy losy głównych bohaterów, a tematem wiodącym jest walka dobra ze złem. Po stronie dobra stoją – Bilbo Baggins, czarodziej Gandalf, krasnoludy z Thorinem Dębową Tarczą na czele oraz ich sprzymierzeńcy w postaci ludzi i elfów. To opowieść o pokonywaniu własnych słabości, pomocy innym, wykazaniu się odwagą i roztropnością, szczególnie w trudnych momentach, wymagających zdecydowanego działania.

Wspaniała gra aktorska, barwne kostiumy, pomysłowa aranżacja z wykorzystaniem efektów świetlnych, stworzyły ciekawe widowisko teatralne, które pomaga zrozumieć uczniom, jak ważną rolę w życiu współczesnego człowieka pełni dobro, szlachetność i altruizm.
Wyjazd na spektakl zorganizowała p. Elżbieta Goławska. Opiekę nad dziećmi sprawowali p. Jolanta Conkała, p. Agata Kaciłowicz i p. Damian Antoniuk.