Dzień Sportu w klasach I – III

W dniu 3 października 2023 r. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu dla najmłodszych klas. Była to inicjatywa podjęta w ramach Narodowego Dnia Sportu, której głównym celem było popularyzowanie sportu, świetna zabawa oraz stworzenie dzieciom możliwości wypróbowania swoich sił sprawnościowych. Uczniowie klas I – III przebrani w stroje sportowe spotkali się w sali gimnastycznej, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat  różnych dyscyplin sportowych, po czym wyszli na boisko szkolne i rozpoczęli świetną zabawę pod czujnym okiem p. E. Soszki, p. M. Szczygielskiej i p. A. Gajdy. W opiece nad uczniami pomogła również p. A. Kaciłowicz. Rywalizacja odbyła się w kilku ciekawych dla dzieci konkurencjach. Jak zwykle najwięcej emocji wzbudziły wyścigi rzędów oraz rozgrywki drużyn w dwa ognie. Uczniowie rywalizowali ze sobą z wielkim zaangażowaniem. Wszyscy starali się poprawnie i sprytnie wykonywać ćwiczenia. Boisko wypełnione było nie tylko ciepłymi promieniami słońca, ale przede wszystkim  uśmiechem i radością naszych dzieci.

Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami, za co każdy został nagrodzony butelką zdrowej wody mineralnej i lizakiem na jeszcze lepszy humor. Po powrocie do szkoły, uczniowie wykonali piękne kolorowanki nt. różnych dyscyplin sportowych, którymi ozdobili okolicznościowe gazetki w swoich klasach.

Pamiętajmy: „ Sport to zdrowie”, a „W zdrowym ciele, zdrowy duch”

Zdjęcia p. M. Szczygielska, p. E. Soszka, p. A. Gajda, p. A. Kaciłowicz.