Szkoła Pamięta – wolontariusze odwiedzili groby i miejsca pamięci

Szkolny wolontariat włączył się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W dniu 31 października 2023 r. przedstawicielki Szkolnego koła wolontariatu „Pomocna dłoń” Nikola Suska, Amelia Zalewska i Pola Szaniawska odwiedziły cmentarz w Łukowie, aby zapalić znicze na grobach tych, którzy oddali życie w czasie walki o naszą Ojczyznę. Przy Krzyżu Katyńskim upamiętniającym łukowian poległych w Katyniu oraz tragiczną śmierć polskiej delegacji państwowej w katastrofie samolotowej nad Smoleńskiem, dziewczęta zapaliły znicze. Następnie oddały hołd harcerzom, którzy poświęcili życie dla Ojczyzny. Na grobie żołnierzy Armii Krajowej poległych w czasie II wojny światowej, również zapłonęły ognie pamięci. Kolejny znicz zapłonął przy tablicy upamiętniającej 100 lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę znajdującej się przy kaplicy w Świdrach.

Wyjazd zorganizowała p. Marzena Szczygielska – opiekun SKW.

Zdjęcia p. Marzena Szczygielska