SZKOLNY DZIEŃ SPORTU w klasach IV – VIII

W dniu 06.10.2023 r. w naszej szkole  odbył się Szkolny  Dzień Sportu  w ramach Narodowego Dnia Sportu. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie klas IV – VIII pod opieką nauczycieli. Koordynatorami imprezy były: pani Jolanta Conkała oraz pani Dorota Mościcka – nauczyciele wychowania fizycznego.
W programie imprezy znalazły się trzy konkurencje sportowo – ruchowe oraz jedna plastyczna pod hasłem” Sport – moje hobby”. Po uroczystym otwarciu imprezy przez Panią dyrektor Agnieszkę Śledź, cała społeczność uczniowska w sali gimnastycznej odtańczyła światowy hit „Jerusalema”.
Po tanecznym show została przeprowadzona pierwsza konkurencja „Piłka bramkowa”, którą rozegrali przyszli absolwenci z klasy VIII kontra reprezentanci klas IV – VII. Po fascynującej grze, rozpoczął się konkurs plastyczny. Uczniowie mieli w jak najbarwniejszy sposób namalować sport – jako ich hobby. Przedstawiciele wszystkich klas wykazali się niezwykłą pomysłowością. W dalszej części imprezy wszyscy przeszli na boisko szkolne, gdzie zostały rozegrane kolejne dwie konkurencje.  Były to sztafety 8×200 i tu bój stoczyli uczniowie klas IV – VI kontra uczniowie  z klas VII – VII. Końcowym akcentem tego szczególnego dnia był mecz piłki nożnej, który przyniósł niesamowite emocje.

Na zakończenie każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.

Ten dzień był wyjątkowy i udowodnił, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa sport. Myślę, że każdy w nas z niecierpliwością czeka na kolejne takie akcje i chętnie weźmie w nich udział, jeżeli nie jako uczestnik, to jako kibic zagrzewający do walki zawodników.

Nagranie p. Agata Kaciłowicz

Zdjęcia p. Damian Antoniuk