Uczyć się, by świat poznawać, ślubujemy dziś! …

W dniu 13 października 2023 r. w odświętnie udekorowanej sali odbyło się pasowanie pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Świdrach. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne w programie artystycznym, przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni p. Elżbiety Soszka. Utwierdzili wszystkich w przekonaniu, że znają swoją Ojczyznę, szkolne obowiązki i potrafią właściwe zachować się w różnych sytuacjach. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie Pani dyrektor Agnieszka Śledź dokonała pasowania na ucznia. Była to uroczysta i podniosła chwila. Na pamiątkę ślubowania uczniowie klasy I otrzymali dyplomy, znaczki z Patronem szkoły i legitymacje. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli pierwszakom pamiątkowe długopisy. Rodzice sprawili swoim pociechom niespodziankę w postaci kuferków obfitości.
Wszyscy życzyli pierwszakom wspaniałych osiągnięć edukacyjnych. Na koniec uroczystości nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i wspólnej dyskusji, pełnej miłych wrażeń i emocji. Taką uroczystość należało uczcić na słodko – tortem, więc w klasie odbył się słodki poczęstunek.

Uroczystość prowadzili uczniowie z klasy VIII – Maja Ptasińska, Julia Łazuga, Piotr Filutowski.

Zdjęcia p. Anna Suchodolska, p. Agata Kaciłowicz