Warsztaty kulinarne „Świąteczne pieczenie pierniczków”

W dniu 4 grudnia 2023 r. uczniowie z klasy I wzięli udział w warsztatach kulinarnych, które odbyły się w Zespole Szkól nr 2 w Łukowie; dzięki uprzejmości pani Katarzyny Jastrzębskiej mieliśmy okazję gościć na warsztatach bożonarodzeniowych, wypiekając pod czujnym okiem nauczyciela zawodu przepyszne pierniczki. Nietypowa lekcja przyniosła wiele radości i satysfakcji. Nasi uczniowie, ubrani w stroje kucharza – czepki i fartuszki, poznali przepis na świąteczne pierniczki, przygotowane ciasto uformowali w kształty, a następnie upiekli i udekorowali je.

Warsztaty, to także świetna okazja do integracji uczniów w środowisku lokalnym i doskonała możliwość współpracy naszych uczniów z młodzieżą z kl. I BB Zespołu Szkół nr 2. To również przełamywanie wszelkich barier związanych z nieśmiałością i satysfakcja ze świetnie wykonanej pracy, która przyniosła wspaniałe efekty.

Bardzo serdecznie dziękujemy za organizację warsztatów, miłą atmosferę i życzliwość pani Katarzynie Jastrzębskiej i panu Krzysztofowi Oklińskiemu – dyrektorowi ZS nr 2 w Łukowie za umożliwienie organizacji warsztatów kulinarnych, które wprowadzają nas już w świąteczny klimat. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały lizaki z piernika, pyszne pierniczki do domu, dyplomy i naklejki ,,Najlepszy kucharz”.

Wychowawczyni klasy I – pani Elżbieta Soszka zwróciła się ze słowami uznania dla organizatorów spotkania, wręczając pamiątkowe podziękowania i oryginalne choinki przygotowane przez Zosię Łęcicką z mamą; podziękowania są przekazywane również dla rodziców, którzy zawieźli uczniów na kulinarne spotkanie – dla pana Adama Kazaneckiego i pani Bożeny Szczuchniak.

Kultywowanie świątecznej tradycji, sprawia, że przyszłe pokolenia uczą się jej pielęgnować i czerpią z tego radość…

Zdjęcia p. Elżbieta Soszka