Zabawy andrzejkowe w klasach I – III

Andrzejki w naszym kraju obchodzone są zarówno przez dorosłych jak i dzieci. Zgodnie z wieloletnią tradycją celebrowane są w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię Świętego Andrzeja. Dawniej andrzejki traktowano bardzo poważnie. Obecnie są doskonałą okazją do spotkań w gronie przyjaciół i dobrej zabawy z szacunkiem dla tradycji i obrzędów ludowych. W szkołach urządza się imprezy tematyczne, na których dzieci dla podkreślenia tajemniczego charakteru, przebierają się w postacie z krainy bajek i baśni.

W naszej szkole w dniach 28 – 30 listopada 2023 r. zostały przeprowadzone zabawy andrzejkowe dla młodszych klas. Ważną rolę w ich przygotowaniu odegrały uczennice z klasy VI: Kornelia Szczuchniak, Lena Sosnowska, Lena Krasnodębska i Patrycja Szczygielska oraz uczennice z klasy VII: Nikola Suska i Zofia Kożuchowska , które w ramach działalności SKO zorganizowały dla swoich młodszych kolegów i koleżanek szereg ciekawych zabaw, wywołujących niesamowite emocje. Wśród nich nie zabrakło znanej wszystkim tradycyjnej „wróżby z butami” oraz „serc z imionami przyszłych żon i mężów”. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zabawy sprawnościowe na czas oraz wykonywane w grupach rysunki o tematyce andrzejkowej. Na koniec imprezy dzieci miło spędziły czas przy wspólnym poczęstunku, przygotowanym przez p. Annę Gajek i Izabelę Kazanecką.

Nad przebiegiem imprez andrzejkowych czuwały p. Elżbieta Soszka, p. Anna Gajda, p. Agata Kaciłowicz oraz p. Paulina Araj.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy mieli swój udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej wspaniałej tradycyjnej zabawy.

Zdjęcia p. Anna Gajda, p. Agata Kaciłowicz, p. Elżbieta Soszka, p. Paulina Araj.