Wspólne „Piernikowe dzieła”

21 grudnia 2017 r. w naszym przedszkolu w grupie „Motylki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, których tematem były Święta Bożego Narodzenia. Zajęcia miały wprowadzić dzieci i rodziców w nastrój zbliżających się świąt.  Głównym  celem  było  wzbogacenie  wiadomości   na   temat   tradycji   związanych  ze  świętami,  rozwijanie  samodzielności i aktywności twórczej oraz umiejętność współdziałania w grupie jak również wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie. Dzieci przywitały rodziców pastorałką „Skrzypi wóz, wielki mróz…”, zaprezentowały swoje umiejętności matematyczne a następnie zaprosiły swoich rodziców do wspólnego dekorowania wcześniej upieczonych pierniczków. Dzieci i rodzice zabrali się do wspólnej pracy, która sprawiała im dużo radości. Pierniczki dekorowane były    lukrami i  różnorodnymi  posypkami.  Powstały  prawdziwe  „piernikowe” dzieła, które ozdobią niejedną choinkę. Oczywiście trudno było się oprzeć kolorowym cukiereczkom i słodkiemu lukrowi i nie skosztować choćby odrobinki.
Na zakończenie zajęć Panie złożyły rodzicom i ich dzieciom życzenia. Zajęcia minęły bardzo szybko, w radosnej i życzliwej atmosferze. Zajęcia otwarte dla rodziców stwarzają możliwość wspólnej zabawy i pracy z dziećmi, przyczyniając się do wzmocnienia więzi emocjonalnych z bliskimi. To wspaniała okazja do obserwacji dziecka podczas pobytu w przedszkolu. Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w spotkaniu.