Byliśmy na wycieczce szkolnej w Lublinie

W dniu 11 stycznia 2018 r. uczniowie klas III – VII wybrali się na wycieczkę do stolicy naszego województwa. Pogoda nam sprzyjała, humory dopisywały i czekało na nas wiele  atrakcji.  Jedną  z  nich  był spektakl w Teatrze im. Juliusza Osterwy – bohaterzy „Sposobu na Alcybiadesa”  na deskach teatru prezentowali się wspaniale, a pomysłowe dialogi,  ciekawa   choreografia,  barwne  kostiumy  stworzyły  niezwykłe  widowisko   artystyczne.  W  manufakturze  „Cukier – Lukier”  śledziliśmy  produkcję  masy  cukierkowej  i  każdy  z uczestników wycieczki samodzielnie „wyczarował” smacznego lizaka. Ogromne wrażenia wywarł na zwiedzających Zamek Muzeum – przewodnicy ciekawie  opowiadali  o  historii  Polski,  w  tle  narodowych  legend  i z  dumą   prezentowali  osiągnięcia archeologiczne na Ziemi Lubelskiej. A spacer po Starym Mieście, które w świątecznej scenerii wyglądało zjawiskowo, okazał się doskonałym relaksem. W drodze powrotnej oczywiście  „odwiedziliśmy ” McDonalds.

Opiekunami  na  wycieczce  byli  wychowawcy  klas  –  E.  Goławska,  p.  M.  Łukasik,    p. J. Conkała, p. M. Juszczyńska. Mamy nadzieję, że dzieci, oprócz słodkości, którymi zostały obdarowane,  mają również miłe wspomnienia i wiele wrażeń.