„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem była mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Akcja szkolna odbyła się w dniach 3 – 4 października 2023 r., zaś sprzęt, który można było przynieść jako elektrośmieci to np.: komputery, drukarki, monitory, telefony, sprzęt RTV i AGD, baterie, akumulatory, kable, tusze atramentowe, itp. Do akcji szkolnej mogły przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddałyby zużyty sprzęt na rzecz naszej szkoły. Wszystkim dziękujemy za aktywny udział w akcji.

Operatorem akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o., koordynatorami akcji w naszej szkole są opiekunowie PCK: pani Małgorzata Juszczyńska i pani Dorota Mościcka.

Zdjęcia p. Małgorzata Juszczyńska, p. Dorota Mościcka