Wybraliśmy się na wędrówkę po Podlasiu

W dniach 16 i 17 października 2023.r. uczniowie klas VII i VIII wybrali się na wycieczkę do Janowa Podlaskiego, Kodnia i Białej Podlaskiej. Wyjazd uczniów z Zespołu Szkół w Świdrach i Zespołu Szkól w Tuchowiczu zorganizowała p. Urszula Domańska. Pogoda sprzyjała, humory dopisywały i czekało na nas wiele atrakcji.

Pierwszym punktem była Stadnina Koni Janów Podlaski, gdzie uczniowie poznali historię najstarszej stadniny koni w Polsce, zwiedzali okoliczny teren, obejrzeli treningi zwierząt. Następnie udaliśmy się do Kodnia, gdzie uczniowie zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej i muzeum, uczestniczyli w Mszy Świętej i w dniach skupienia, których hasłem przewodnim było pytanie „kim jestem?”; ciekawa dyskusja z ojcem Janem i siostrą Moniką, film, rozważania pozwalają młodzieży bardziej odnaleźć się we współczesnym świecie, poznać swoją wartość oraz określić własną ścieżkę życia. Wieczorne spotkanie integracyjne – gry i zabawy ożywiły nasza grupę i młodzież bardzo miło spędziła czas. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, które znajduje się w obiektach należących do zespołu pałacowo – parkowego Radziwiłłów, uczniowie również wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których „dekorowali” torebki, które są pamiątką wizyty w muzeum.

Po uczcie ducha, uczniowie w McDonald’s pokrzepili zgłodniałe ciało i przyszła pora na powrót do domu. Był to czas własnych przemyśleń, skupienia, doskonałego relaksu, niepowtarzalnej atmosfery i integracji uczniów z różnych szkół.
Opiekunami uczniów na wycieczce byli nauczyciele – p. M. Juszczyńska i p. E. Goławska. Mamy nadzieję, że wyjazd dla młodzieży będzie miłym wspomnieniem, pełnym wrażeń.

Zdjęcia p. Małgorzata Juszczyńska