Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

W dniu 16 marca 2023 r. sześciu uczniów naszej szkoły z klasy II wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” w kategorii „Żaczek”. Konkurs ten w chwili obecnej jest najbardziej masową imprezą matematyczną na całym świecie. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie, a w Polsce w 1992 r. i z każdym rokiem zrzesza coraz większą liczbę uczestników z całego świata. W tym roku na liście wyróżnionych uczniów, uzyskując wysoki wynik, znalazł się Jan Szczygielski. Podczas uroczystości Podsumowania osiągnięć uczniów w II semestrze roku szkolnego 2022/23 z rąk Pani dyrektor Agnieszki Śledź oraz wychowawcy p. Anny Gajdy otrzymał dyplom Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz nagrodę książkową. Zaś wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego.

W konkursie udział wzięli:

1. Jan Szczygielski
  2. Joanna Suchodolska
  3. Natalia Zabłocka
  4. Kinga Zalewska
  5. Nikola Zalewska
  6. Franciszek Baran

Koordynatorem konkursu była p. Anna Gajda

Gratulujemy Jankowi sukcesu i dziękujemy pozostałym uczestnikom za udział w konkursie!