XXIII Powiatowy Turniej Recytatorski pt. „Moje Małe Wierszobranie”

Łukowski Ośrodek Kultury w Łukowie ogłosił Powiatowy Turniej Recytatorski pt. „Moje Małe Wierszobranie”. W tym roku w turnieju brały udział pary. Do konkursu przystąpiło 42 grupy 3 – 4latków oraz 41 grup 5 – 6latków z przedszkoli z całego powiatu. Konkurs odbył się w ciągu dwóch dni, 25 i 26 października. Pierwszego dnia brały udział przedszkolaki w wieku 3 – 4 lat. Przedszkolaki z naszego przedszkola także wzięły udział w turnieju. Pod kierownictwem Pani Jolanty Wiszniewskiej – Celińskiej wzięły udział: Alicja Szaniawska i Filip Świderski z grupy „Żabki” oraz pod kierownictwem Pani Marzeny Dudzińskiej: Maja Cegiełka i Karol Zabłocki z grupy „Motylki”.

Celem owego konkursu było popularyzacja polskiej poezji dziecięcej, upowszechnianie sztuki recytatorskiej oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Dzieci z dumą reprezentowały swoje umiejętności. Podczas turnieju Pani Paulina Araj wspierała naszych przedszkolaków. Wiersze zostały ciekawie i barwnie zaprezentowane, co publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Piękne stroje podkreślały indywidualny charakter wiersza.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom za włożony trud w naukę.
Serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia p. Paulina Araj