„Zbawienie przyszło przez Krzyż…”

Oczekując na święta Wielkiej Nocy, w dniu 12.04.2022r. przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli we wspólnej Drodze Krzyżowej przygotowanej przez uczniów kl. V, VI, VII i VIII pod kierunkiem pani Marzeny Szczygielskiej i Joanny Papiewskiej.

Tę Drogę Krzyżową przeżywaliśmy w sposób szczególny z Matką Bolesną. Łącząc się z Jej bólem, mogliśmy wsłuchać się w głębokie i poruszające rozważania, piękny śpiew uczennic kl. VI i VII pod pieczą pani Doroty Mościckiej oraz nastrojową muzykę przy akompaniamencie  gitary w wykonaniu pani Marianny Łukasik.

Upadki zdarzają się każdemu. Ważne jest jednak, aby znaleźć w sobie siłę na powstanie i pójście dalej. Patrząc na Matkę Bolesną i jej cierpienie, mogliśmy zgłębić się w tajemnicę drogi Jej syna oraz pobudzić nasze serca do prawdziwej miłości Jezusa i bliźniego.

Na zakończenie głos zabrała Pani dyrektor Agnieszka Śledź, która podziękowała wszystkim odpowiedzialnym za przygotowanie Drogi Krzyżowej, szczególnie uczniom, którzy wcielili się w poszczególne role oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Uroczystość została zakończona wręczeniem dyplomów uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem Jan Paweł II – papież pokoju oraz Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe.

Zdjęcia p. Agata Kaciłowicz